Ben, Sanem Aker Hakuba, yeni1anlam'ın yaratıcısı, araştırmacısı, filozofu, yazarı, psikoloğu, tasarımcısı, işçisi ve bir güzel insanın annesi.

yeni1anlam; İngiltere'de Sürdürülebilirlik ve Sorumluluk alanında yaptığım yüksek lisans ve oğlumun dünyaya gelişinin içimde yarattığı değişimler, ilhamlar sonucu 2012'de önce bir blog olarak başladı. Benimsediğim bütüncül iş yapış biçimiyle zamanla, düzenlediğim grup çalışmaları, bireysel koçluk ve en son olarak da ilk görüşte aşka benzettiğim şekilde yaşamıma giren el baskı sanatıyla birleşti.
Kısaca yeni1anlam ve ben yola çıktığımızdan beri işimizi yaparken sürekli bütünleşme, özgünleşme halindeyiz.Burada gördüğünüz ürünlerin hepsi tarafımdan, mümkün olan en iyi malzemelerle, ilhamla, sevgiyle ve özenle yapılıyor. Ellerimle gerçekleştirdiğim bu üretim; çalışırken anda kalıp düşüncelerimden uzaklaşmama imkan sağlayadığı için farkındalığımı, yaratcılığımı arttıran, benim için önemli bir pratik ve emeğimin yanı sıra gözümün nuruna da özen gösteriyorum

Yaptıklarım el baskısı olduğu için birbirinden kimi ufak, kimi büyük farklılıklara sahipler. Az sayıda ve acelesiz üretiliyorlar. Onları yapma nedenim el baskısının o kendine has 'kusurlu' güzelliğine duyduğum sevgi. Bu açıdan hepsi aslında birer sanat ürünü.

Tasarlayıp baskısını yaptığım motiflerin hemen hepsinin bende bir hikayesi var. Dilerseniz onları da www.yenibiranlam.com'da okuyabilirsiniz.